Koscielny rozbior Polski

GORĄCE TEMATY ­  Fakty i mity 28.10.2011

  1. Rolnicy z Bożej łaski

W śledztwie dotyczącym Komisji Majątkowej przedstawiono zarzuty kolejnym sześciu osobom.
W sposób iście cudowny – powiedzmy, że ze śląskiego śmietnika – trafiły do naszych lepkich łapek dokumenty ze śledztwa… Gliwicka Prokuratura Okręgowa ma obecnie dziewięciu podejrzanych. Najważniejsi to słynny kościelny pełnomocnik Marek P. (były funkcjonariusz SB) i reprezentujący w Komisji Episkopat mecenas Piotr P., któremu zarzucono łapówkarstwo. Ci najnowsi połakomili się na „wyłudzenie i użycie dokumentów poświadczających nieprawdę, przywłaszczenie oraz pranie pieniędzy”. Choć oficjalnie nie ujawniono, o kogo chodzi, wiemy, że sankcje (w tym zabezpieczenie mienia o wartości 29 mln zł) dotknęły miliardera Jacka D. (pięć zarzutów, cieszy się wolnością za kaucją w kwocie 200 tys. zł) oraz jego najbliższych: żony Gabrieli, syna Tomasza z małżonką Karoliną oraz córki Hanny W. z mężem Robertem (50 tys. zł kaucji). Dodajmy, że dla 26­letniego Tomasza D. nie była to pierwszyzna, bo już od lipca 2010 r. ma status podejrzanego o wyłudzenie na podstawie fikcyjnego zameldowania prawa do pierwokupu ponad 200 ha gruntów w Świerklańcu, Świętoszowicach i Czekanowie (zastosowano poręczenie w wysokości 100 tys. zł).

2. Ziemia obiecana… Niemcom
Polscy rolnicy w walce o zakup ziemi nie mają szans, kiedy do wyścigu o hektary stają z bogatymi zagranicznymi inwestorami. A już zupełna kicha jest wtedy, gdy ci drudzy są wspierani przez Kościół katolicki.
Komisja Majątkowa przestała działać w lutym 2011 roku, ale skutki jej funkcjonowania do tej pory odbijają się czkawką Izbom Rolniczym, ziemskim właścicielom, rolnikom, a przede wszystkim sąsiadom terenu oddanego Kościołowi za bezcen.
W województwie kujawsko­pomorskim trzy parafie katolickie – pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Lichnowach, pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pruszczu i pw. Matki Bożej Różańcowej w Serocku – dostały od Agencji Nieruchomości Rolnych z Bydgoszczy działkę o powierzchni prawie 100 ha. Oczywiście Kościół przejął ziemię w ramach rekompensaty za „mienie bezprawnie zabrane” w PRL – no bo jakże inaczej!

3. ZAMIAST SPOWIEDZI -Mity Kościoła
Kondycja religijna katolików polskich zawsze była kiepska – w wymiarze wiedzy religijnej, wierzeń religijnych, a zwłaszcza w powiązaniu religijności z moralnością codzienną i odświętną – w wywiadzie z „FiM” mówi profesor Józef Baniak, socjolog religii z UAM w Poznaniu.
– Porażka PiS w wyborach dziwi socjologa religii?
– Partia ta już kolejny raz przegrywa starania o przejęcie władzy w kraju. Wyborcom nietrudno ustalić powody tej klęski politycznej, chociaż członkowie PiS nie chcą przyznać się do porażki i wolą przekazywać społeczeństwu komunikat o własnej zbawczej roli, dzięki której kiedyś i tak partia odniesie wymarzony i wymodlony sukces, a naród z tego powodu odczuje pełną satysfakcję. Życie jednak idzie swoimi ścieżkami, a dominująca większość społeczeństwa nie zgodziła się już szósty raz na przekazanie władzy tym, którzy myślą o jego szczęściu według metodologii mesjanistycznej.
– Przegrał jednak nie tylko PiS, ale również niezwykle aktywnie wspierający go Kościół.
– Rzeczywiście, w drodze po władzę PiS był wspomagany przez część hierarchów i jeszcze większą liczbę księży parafialnych, a nawet zakonnych. Główną rolę jednak odegrało tu Radio Maryja z Torunia i jego szef ks. dr Tadeusz Rydzyk, przez tak liczne przemówienia i naciski wskazujący swoim słuchaczom i innym Polakom, że tylko ta partia nadaje się do władzy, a inne ugrupowania polityczne czyhają, aby wyprowadzić wszystkich na manowce. Polacy autentycznie prawdziwi nie posłuchali tej pokrętnej retoryki zbawczej; odrzucili też podszepty i nakazy wyborcze swoich duszpasterzy jakoby zatroskanych o szczęście narodu i o ład polityczny w kraju. Nie posłuchali również duchownych tak wysoko postawionych we władzy kościelnej jak biskupi. Nawet modlitwy zanoszone na antenie „katolickiego głosu w twoim domu” czy zamawiane i celebrowane msze w intencji dojścia do władzy ustawodawczej wskazywanych kandydatów PiS okazały się bezskuteczne! Trudno dziwić się tej bezskuteczności, jeśli ludzie ci nie rozumieją sensu i celu aktów religijnych tak wielkiej miary, jakimi są modlitwa czy msza, i mylą je ze strategiami politycznymi.
2.11.2011 06:32:04 Skopiowałem i wstawiam do blogu  – HR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>