Krótka charakterystyka mojej osoby

Moi rodzice pochodzili ze wsi, z biednych wielodzietnych rodzin, w których piętnaście, a nawet więcej dzieci było normą. Jestem człowiekiem niemal bez wykształcenia i nie znam żadnego obcego języka. To jest główna przyczyna trudności w obcowaniu z komputerem i Internetem. Przeszkodą w zdobyciu wykształcenia był wybuch II-ej Wojny Światowej, okres okupacji, Powstanie Warszawskie. Po zakończeniu wojny, też nie miałem możliwości uczenia się. W Warszawie nasze mieszkanie i nasz dobytek zostały doszczętnie spalone, matka bez wykształcenia mogła tylko praniem zarabiać na nasze utrzymanie. Koniecznością było wziąć ten obowiązek na swoje barki. Zresztą powszechnie się mówiło, że wkrótce wybuchnie kolejna wojna, przyjedzie Anders na białym koniu i nas wyzwoli.

Moi dziadkowie ze strony ojca nie stronili od alkoholu, wiele z ich dzieci też. W Warszawie mieszkałem i chodziłem do szkół na Woli, szkół o najgorszej opinii. Po wojnie, pracowałem w warsztatach samochodowych, gdzie pijaństwo i „łacina” na co dzień były na porządku dziennym. To, że mam rodzinę, wykształcone dzieci i wnuki zdobywające wyższe wykształcenie, graniczy wprost z cudem. I za to jestem losowi wdzięczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>